ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5053023
*
nr 505 3023
Spegel
Emipire-stil, höjd: 92
Utrop:
300 kr
Såld:
1.300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 januari 2008
kl 16:22:55
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/1 14:03:52
1
300 kr
26/1 17:19:08
2
400 kr
26/1 17:25:51
3
400 kr
26/1 17:27:59
3
450 kr
27/1 20:45:58
4
750 kr
28/1 15:46:28
5
550 kr
28/1 15:47:59
5
700 kr
28/1 15:49:54
5
850 kr
28/1 16:03:13
4
850 kr
28/1 16:13:54
6
1.200 kr
28/1 16:16:58
5
1.000 kr
28/1 16:17:55
5
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: emipire-stil spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 505 3023
Spegel
Emipire-stil, höjd: 92
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 1.300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 28 januari 2008 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
25/1 14:03:52 | 1 | 300 kr |
26/1 17:19:08 | 2 | 400 kr |
26/1 17:25:51 | 3 | 400 kr |
26/1 17:27:59 | 3 | 450 kr |
27/1 20:45:58 | 4 | 750 kr |
28/1 15:46:28 | 5 | 550 kr |
28/1 15:47:59 | 5 | 700 kr |
28/1 15:49:54 | 5 | 850 kr |
28/1 16:03:13 | 4 | 850 kr |
28/1 16:13:54 | 6 | 1.200 kr |
28/1 16:16:58 | 5 | 1.000 kr |
28/1 16:17:55 | 5 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: emipire-stil spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53